Print

Coord and Coach List 2014-15

Program Team Division/Level Coordinators/Coaches
Antioch     Jason Murillo, Shari Melton
  Antioch 6th/MAC Jeff Weir
  Antioch 7th/MAC Charles Harris Glen Chamberlin
  Antioch 8th/MAC Jason Murillo
Barrington Red     Rachel Johnson
  Barrington Red 5th/PAC-10  
  Barrington Red 6th/PAC-10  
  Barrington Red 7th/PAC-10  
  Barrington Red 8th/PAC-10  
Barrington White     Rachel Johnson
  Barrington White 6th/Big Ten  
  Barrington White 7th/Big Ten  
  Barrington White 8th/Big Ten  
Buffalo Grove     Augie Fontanetta
  Buffalo Grove 5th/SEC Mark Green
  Buffalo Grove 6th/ACC Kailtin Hillner
  Buffalo Grove 7th/ACC Dean Weede Steve Ramos
  Buffalo Grove 8th/ACC Ron Fortman
Carmel     Tom Miles
  Carmel 6th/SEC Tom Miles
  Carmel 7th/SEC Steve Vinci
  Carmel 8th/SEC Nick Perz
Deerfield     Brian Davis
  Deerfield 6th/Big Ten Steve Waples
  Deerfield 7th/Big Ten Jessie Bess
  Deerfield 8th/Big Ten Rasul Shabazz
Evanston     Karis Stone, Tawana Johnson, Elliot Whitefield, Megan Moulden
  Evanston 5th/SEC  
  Evanston 6th/Big East  
  Evanston 7th/Big East  
  Evanston 8th/Big East  
Fremd     Mike Fullerton
  Fremd 5th/PAC-10 John McCabe Mike Wisniewski Kristin Jordan Mark Sheehan
  Fremd 6th/PAC-10 David Zipper Chris Adrian John Dernis
  Fremd 7th/PAC-10 Mike Fullerton Lance Burns Lori Stella
  Fremd 8th/PAC-10 Mike Sherkey Chet Zara Scott Downing
Glenbrook North     Chris Hull, Scott Lidskin
  Glenbrook North 6th/Big Ten  
  Glenbrook North 7th/Big Ten  
  Glenbrook North 8th/Big Ten  
Grant     Mike McGraw
  Grant 5th/MAC Alexis DiNatale
  Grant 6th/MAC Dan Green
  Grant 7th/MAC Jim Lewis
  Grant 8th/MAC Trish McGraw
Grayslake Central     Brice Walsh, Tracy Putkonen, Patty Anderson
  Grayslake Central 5th/MAC Scott Gallaher Lauren Spalding
  Grayslake Central 6th/MAC Paul Claxton Mike Ryan
  Grayslake Central 7th/MAC Anthony Guerrieri Scott Stoffel
  Grayslake Central 8th/MAC Terry Miller Ron Garbett
Grayslake North     Brice Walsh, Tracy Putkonen, Patty Anderson
  Grayslake North 6th/MAC Gene Schnar Anthony Smith
  Grayslake North 7th/MAC Collin Williams
  Grayslake North 8th/MAC Kelly Carter Shannon Mcdonough Scott Haines
Hersey     Rob Pihl, Steve Silva
  Hersey 6th/ACC Jennifer Fahey
  Hersey 7th/ACC Dan Boyan
  Hersey 8th/ACC  
Highland Park     Brian Dumas, Jarryd Loyd
  Highland Park 6th/Big East  
  Highland Park 7th/Big East  
  Highland Park 8th/Big East  
Lake Forest     Mike Steffens, Sara Kurtz
  Lake Forest 6th/SEC  
  Lake Forest 7th/SEC Billy Douglass Bob Vogrich
  Lake Forest 8th/SEC Brittany Granquist
Lake Zurich     Chris Bennett
  Lake Zurich 5th/PAC-10  
  Lake Zurich 6th/PAC-10  
  Lake Zurich 7th/PAC-10  
  Lake Zurich 8th/PAC-10  
Lakes     Keith Jozwik, Vince Edwards
  Lakes 6th/MAC Brian Phelan
  Lakes 7th/MAC Scott Zellmann
  Lakes 8th/MAC Vince Edwards
Libertyville     Stacy Weick, Bill Spauding, Michael Buchert
  Libertyville 6th/SEC  
  Libertyville 7th/SEC  
  Libertyville 8th/SEC  
  Libertyville Black 5th/SEC  
  Libertyville Orange 5th/MAC  
Maine South Red     Peter Zwolfer
  Maine South Red 6th/Big East  
  Maine South Red 7th/Big East  
  Maine South Red 8th/Big East  
Maine South White     Peter Zwolfer
  Maine South White 6th/Big Ten  
  Maine South White 7th/Big Ten  
  Maine South White 8th/Big Ten  
Maine West     Namon Kent
  Maine West 6th/Big Ten Ben Rovegno Regina Fernandez
  Maine West 7th/Big Ten Namon Kent
  Maine West 8th/Big Ten Jeff Pearson
Mundelein     Mick Frazier, John Murphy
  Mundelein 5th/SEC  
  Mundelein 6th/SEC  
  Mundelein 7th/SEC  
  Mundelein 8th/SEC  
New Trier     Megan Slattery
  New Trier 6th/Big Ten  
  New Trier 7th/Big Ten  
  New Trier 8th/Big Ten  
Niles North     Chris Oquendo, Tim Naatz
  Niles North 6th/Big East  
  Niles North 7th/Big East  
  Niles North 8th/Big East  
Niles West     Barb Pabst
  Niles West 6th/Big East  
  Niles West 7th/Big East  
  Niles West 8th/Big East  
Palatine     Chad Radtke, Julie Ferraro
  Palatine 5th/PAC-10 Jerry Stark
  Palatine 6th/PAC-10 Tom Kalfas
  Palatine 7th/PAC-10 Chad Radtke John Simon Dan Mandarino
  Palatine 8th/PAC-10 John Dejulio Joe Oleksak
Prospect Blue     Jim Rebecca, John Bilek
  Prospect 5th/PAC-10  
  Prospect Blue 6th/ACC  
  Prospect Blue 7th/ACC  
  Prospect Blue 8th/ACC  
  Prospect White 6th/PAC-10  
  Prospect White 7th/PAC-10  
  Prospect White 8th/PAC-10  
Richmond     Chris Malec
  Richmond 6th/MAC  
  Richmond 7th/MAC  
  Richmond 8th/MAC  
Rolling Meadows     Greg King
  Rolling Meadows 5th/MAC Mike Sellergren
  Rolling Meadows 6th/ACC Jackie Elenz
  Rolling Meadows 7th/ACC Tom Campbell
  Rolling Meadows 8th/ACC Tad Slowik Chris Thompson
Saint Viator     John Moynihan, Tom Harig, Tom Hohenadel
  Saint Viator 6th/ACC  
  Saint Viator 7th/ACC  
  Saint Viator 8th/ACC  
Schaumburg     Rich Gerber
  Schaumburg 5th/PAC-10 John Gonnella
  Schaumburg 6th/PAC-10 Rich Gerber
  Schaumburg 7th/PAC-10 Gale Vodicka
  Schaumburg 8th/PAC-10 Dave Lyke
Stevenson     Greg Ney
  Stevenson 6th/SEC  
  Stevenson 7th/SEC  
  Stevenson 8th/SEC Brittany Nessel
Vernon Hills     Rocco Pesola, Stacie Brettner
  Vernon Hills 5th/SEC  
  Vernon Hills 6th/SEC  
  Vernon Hills 7th/SEC  
  Vernon Hills 8th/SEC  
Warren     Don Knott, Kenneth Wickstrom, Ron Dorsey
  Warren 5th/SEC Crystal Knott Erica Gustafson
  Warren 6th/SEC Tom Schmidt
  Warren 7th/SEC Don Knott
  Warren 8th/SEC Kenny Gipson
Wauconda     Toby Karg
  Wauconda 5th/MAC Ted Campdesuner
  Wauconda 6th/MAC Doug Carver
  Wauconda 7th/MAC Andy Pikel
  Wauconda 8th/MAC John Schwalbach
Wheeling     Mark Janulis, Ray Drozdz
  Wheeling 6th/ACC  
  Wheeling 7th/ACC  
  Wheeling 8th/ACC